Prima pagină > EXCLUSIV TV > „Nedeia vulcăneană ” sub semnul respectului faţă de cei mai valoroşi membri ai comunităţii locale

„Nedeia vulcăneană ” sub semnul respectului faţă de cei mai valoroşi membri ai comunităţii locale

olimpicii de la vulcanFormula potrivit căreia “esenţele tari se ţin în recipiente mici” a fost pe deplin demonstrată şi la Vulcan, acolo unde cei mai valoroşi dintre elevii şcolilor din acest oraş au fost premiaţi de administraţia publică locală în cadrul unei dintre cele mai frumoase acţiuni din programul “Nedeii Vulcănene”.

“Este o mândrie deosebită pentru mine, ca primar, şi pentru întreaga noastră comunitate, să constatăm că, an de an, la festivităţile Nedeii Vulcănene, putem premia elevi care ne fac cinste oraşului prin rezultatele bune şi foarte bune obţinute la nivel judeţean, naţional şi internaţional, în cadrul olimpiadelor şcolare şi al competiţiilor sportive de top. Şi în acest an m-am siţit onorat să am alături de mine, la festivitatea de premiere a celor mai buni elevi din Vulcan, câţiva zeci de copii minunaţi cărora li se cuvine toată aprecierea pentru performanţeler obţinute şi întregul nostru respect pentru felul în care au dus renumele şcolii vulcănene la cel mai înalt nivel”, a declarat primarul Gheorghe Ile, referitor la această emoţionantă festivitate din cadrul Zilele municipiului Vulcan.

Şi în acest an, diplomele şi premiile pe care Consiliul local şi Primăria municipiului Vulcan au fost nevoite să le acorde elevilor performanţi ai oraşului a fost foarte mare. Vulcanul a consemnat un număr 58 de rezultate bune şi foarte bune la olimpiadele şcolare din 2015 şi alte 14 premii la competiţii sportive naţionale şi internaţionale. Cine sunt laureaţii acestor performanţe. Iată:

Elevii premiaţi la faza judeţeană şi naţională a olimpiadelor şcolare
* Rotaru Florentina (Premiul I la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul industrie textilă şi pielărie);
* Acatrinei Mariana (Premiul I la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul industrie textilă şi pielărie);
* Mic Adina Niculina (Premiul II la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul industrie textilă şi pielărie);
* Popa Ioana (Premiul I la etapa judeţeană a olimpiadei de economie);
* Lazăr Romina (Premiul I la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul industrie textilă şi pielărie);
* Popescu Robert (Premiul III la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul electric, electrotehnic şi electromecanic)
* Popa Anamaria (Premiul III la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul industrie textilă şi pielărie);
* Peagu Mioara (Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul electronică-automatizări);
* Stîngaciu Otilia (Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei tehnologice, domeniul electronică-automatizări);
* Paladi Maria Angelica (Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei de economie);
* Cazacu Anca (Menţiune la olimpiada judeţeană de tehnologie a informaţiei, TIC);
* Vancea Victor (Menţiune la olimpiada judeţeană de tehnologie a informaţiei, TIC);
* Chiuda Alexandru (Menţiune la olimpiada judeţeană de tehnologie a informaţiei, TIC);
* Marin Bianca Alexandra (Menţiune la olimpiada judeţeană de limba şi literatura română);
* Buliga Bianca Ramona (Menţiune la olimpiada judeţeană de chimie);
* Suciu Maria (Premiul I la olimpiada judeţeană de lingivstică, Premiul I la olimpiada judeţeană de religie şi menţiune la etapa naţională a olimpoiadei de religie);
* Savu Cristian (Menţiune la olimpiada judeţeană de lectură)
* Miklos Beactrice (Menţiune la olimpiada judeţeană de lingvistică);
* Matei Cristina (Menţiune la olimpiada judeţeană de lingvistică)
* Zgârcea Andreea (Premiul III la olimpiada judeţeană de religie);
* Pitac Luminiţa Gabriela (Menţiune la olimpiada judeţeană de lingvistică);
* Iancu Cristina Maria (Menţiune la olimpiada judeţeană de chimie);
* Caramete Oana (Menţiune la olimpiada judeţeană de lectură)
* Stanci Adriana (Premiul I la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do);
* Florescu Andrei (Premiul II la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do);
* Blok Arthur (Premiul I la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do);
* Băncilă Diana Maria (Premiul I la etapa naţională a campionatului de karate SKI, Premiul I la etapa naţiuonală a Cupei “Floarea Reginei” la kata şi Premiul I la etapa naţională a Cupei karate kata);
* Pădureanu Denisa (Premiul III la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do);
* Stanci Alin (Premiul II şi III la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do, Premiul III la etapa naţională a campionatului de luptă individuală);
* Ferenczi Oana Diana (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate SKI);
* Lupşa Teodora (Premiul III la etapa internaţională a Cupei României la Taekwon-Do);
Urmare din pagina 3
* Cîmpean Oana Elena (Premiul II la olimpiadele judeţene de limba română şi de limbi clasice, Menţiune la olimpiadele judeţene de lectură şi istorie şi Menţiune la olimpiada naţională de limba latină);
* Nanu Andrei (Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei de fizică);
* Trestian Alexandra (Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei de lectură);
* Hirsch Alexandra (Premiul I la olimpiada judeţeană de matematică, Premiul II la olimpiadele judeţene de fizică şi lingvistică, Menţiune la olimpiada judeţeană de ştiinţe pentru juniori, Premiul III la olimpiada naţională de fizică şi menţiune la olimpiada naţională de lingvistică);
* Rizoti Raluca Andreea (Menţiune la olimpoada judeţeană de lectură);
* Nuţă Alexandru (Premiul III la olimpiada judeţeană de limba şi literatura română);
* Bernan Ingrid Beatrix (Menţiune la olimpiada judeţeană de lingvistică);
* Leonte Andra Maria (Premiul II la etapa naţională a ecolimpiadei copiilor);
* Răducu Oana Alexandra (Premiul II la olimpiada judeţeană de educaţie tehnologică şi Menţiune la etapa judeţeană a olimpiadei de fizică);
* Sîrb Andreea Margareta (Menţiune la olimpiada judeţeană de fizică);
* Lupu Emilia Maria (Menţiune la olimpiada judeţeană de eduicaţie tehnologică).

Elevii premiaţi la competiţii sportive naţionale şi internaţionale
* Bîlboc Daria Maria (Premiul I la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Băncilă Diana Maria (Premiul I la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Girescu Narcis Andrei (Premiul I la etapa internaţională a campionatului de karate);
* Mihai Ana Teodora (Premiul I la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Cândea Ioan Flavian (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata masculin);
* Miron Rareş Iulian (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata masculin);
* Berechet Eduard Mihai (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata masculin);
* Cărăşel Anca (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Cărăşel Iulia (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Tomele Andrei (Premiul II la etapa internaţională a campionatului de karate kata masculin);
* Ferenczi Oana Maria (Premiul II la etapa naţională a campionatului de karate kata feminin);
* Todoran Remina (Premiul II la etapa internaţională a campionatului de karate kata feminin);
* Şchiopu Oana Magdalena (Premiul I la etapa intrernatională a campionatului de şah);
* Secreieru Andrei Cristian (Premiul II la etapa intrernatională a campionatului de şah);

Tiberiu VINŢAN

Anunțuri
Categorii:EXCLUSIV TV
  1. Niciun comentariu până acum.
  1. No trackbacks yet.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

Ghiocel07

Niciodata nu e prea tarziu !

AFACERI IN VALEA JIULUI

Ati accesat cotidianul on-line AFACERI IN VALEA JIULUI. Se actualizeaza zilnic !

%d blogeri au apreciat asta: